JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 15-05-2021 21:31:26,
odsłon: 297
PL
Pracowita majówka na Jabłońcu
Limanowa-Jabłoniec, cmentarz wojenny nr 368. Sobota, 15 maja 2021 roku, godz.16.00

 

 

 

   W uzgodnieniu z Gospodarzem Miasta Burmistrzem Panem Władysławem Biedą członkowie i sympatycy Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 wraz z młodzieżą udzielającą się w Grupie Rekonstrukcji Historycznych działającą w strukturach Stowarzyszenia, przeprowadzili akcję sprzątania i porządkowania jabłonieckiej nekropolii wraz z otoczeniem, realizując tym samym wiodące cele statutowe. Z pomocą pospieszyła także - mieszkająca w sąsiedztwie - pani Agata Smoleń wraz z dziećmi: córką Amelką i synem Adasiem. Towarzyszyły im zaprzyjaźnione dzieci: Leoś Jasica i Zosia Potoniec.

Po ukończeniu prac porządkowych uczestnicy akcji zapalili znicze przy obelisku upamiętniającym śmierć pułkownika Ottmára Muhra von Limanova, dowódcy 9. regimentu cesarskich i królewskich huzarów Grófa Nádasdy'ego z Sopronia.

   Robocze spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Praca i chwila wytchnienia; przyjemne z pożytecznym; to skonsolidowało członków Stowarzyszenia po covidowej przerwie.

   Dziękuję członkom Stowarzyszenia oraz osobom, które spontanicznie przyłączyły się do pracy, za zdyscyplinowanie i poświęcenie sobotniego wolnego czasu pro publico bono.

 

 

 Najmłodsi, nie mniej równie pracowici uczestnicy akcji porządkowania jabłonieckiej huzarskiej Golgoty: Zosia, Amelka, Adaś i Leon. Z wielkim entuzjazmem i zapałem przystąpili do pracy. Pierwsi uzbierali pełen wór liści.

                                                                                                                     Marek Sukiennik - prezes

 
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem