JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 19-07-2021 09:35:02,
odsłon: 24
PL
Piknik wojskowy MON - uroczyście podpisano list intencyjny ws. utworzenia batalionu WOT w Limanowej
W dniu 17 lipca na placu przy Limanowskim Domu Kultury odbył się Piknik Wojskowy MON na okoliczność podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia Batalionu Piechoty Lekkiej w Limanowej.

 

Piknik rozpoczął się o godz. 12.00 i już wówczas na terenie wokół LDK można było podziwiać współcześnie używany przez wojsko sprzętu wojskowego oraz odwiedzić wojskowe stanowiska promocyjne.

 

 

 

 

O godz. 13.00 na miejsce przybył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i tuż po przybyciu nastąpiło uroczyste podpisanie dokumentu dotyczącego utworzenia w mieście Limanowa Batalionu Piechoty Lekkiej przez Ministra oraz Burmistrza Miasta Władysława Biedę.

 

 

 

Następnie miały miejsce okolicznościowe przemówienia: Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. Wiesława Kukuły oraz Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, który podziękował Ministrowi oraz wszystkim osobom, dzięki którym powstanie bazy WOT w mieście Limanowa stało się faktem.

 

 

 

W uroczystości udział wzięli licznie zebrani parlamentarzyści, przedstawiciele rządu i samorządowcy. Niecodzienne dla miasta wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowanym  mieszkańców, którzy z ciekawością odwiedzali zorganizowane na miejscu stanowiska promocyjne sprzętu wojskowego, częstując się przy okazji grochówką z kuchni wojskowej. Na zakończenie wizyty wojskowe stanowiska promocyjne odwiedził także sam Minister Obrony Narodowej.

 

 

 

Źródło: https://miastolimanowa.pl/2021/07/piknik-wojskowy-mon-uroczyscie-podpisano-list-intencyjny-ws-utworzenia-batalionu-wot-w-limanowej/

 
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem