JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 07-02-2019 17:43:38,
odsłon: 342
PL
Z życia tymbarskiego Strzelca
Szkolenie z musztry

   Funkcjonariusze Wydziału Odwodowego / Reprezentacyjnego / Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu rozpoczęli w Tymbarku szkolenie z zakresu musztry, Strzelców z klas mundurowych / policyjnych i wojskowych / tymbarskiego Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej. Przypomnijmy, że musztra to ćwiczenia wojskowe, które uczą, jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, poruszać się z bronią i bez broni, formować szyki oraz zachowywać się w szyku i poza nim. Rozróżnia się musztrę indywidualną i zespołową pieszą oraz z pojazdami / wozami bojowymi /. Musztra indywidualna przygotowuje żołnierza do wystąpień służbowych oraz do działania w zespole natomiast musztra zespołowa przygotowuje pododdziały i oddziały do wystąpień służbowych oraz działania w szyku pieszym i z pojazdami.

    Realizacja szkolenia w jednostce tymbarskiego Strzelca jest możliwa dzięki pomocy Komendanta KaOSG płk. Stanisława Laciugi i naczelnika Wydziału Odwodowego / Reprezentacyjnego / KaOSG ppłk. Krzysztofa Janusa, którym dyrekcja Zespołu Szkół w Tymbarku i młodzież Strzelecka, składa serdeczne podziękowania.

 

 

 

Robert Nowak

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem