JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 02-02-2019 20:42:44,
odsłon: 258
PL
Z bieżącej działalności tymbarskiego Strzelca
Styczeń 2019

Ty też możesz zostać bohaterem

 

-   to temat szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonego w  Bibliotece  Publicznej  Gminy Tymbark  w  dniu  16  stycznia  2019  roku  w  ramach  akcji „Bezpieczne Ferie 2019„

 

   Zajęcia praktyczne połączone z pokazem umundurowania i podstawowego sprzętu żołnierza Wojska Polskiego wśród dzieci z Przedszkola Samorządowego i młodzieży szkolnej prowadzili tymbarscy Strzelcy będący ratownikami KPP i pola walki, drużynowi ZS:  Paweł Mamala, Kacper Gromala, Dawid Grys i Kamil Smoroński. Całość koordynowała Obrona Cywilna Gminy Tymbark.

 

    Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Ponieważ czas niezbędny na przybycie pierwszych zespołów ratunkowych to co najmniej kilka minut, bardzo ważne jest podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia. Warto zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w szkoleniu prowadzonym przez Strzelców z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku daje gwarancję, że w przypadku sytuacji kryzysowej będziemy mogli liczyć na pomoc.

 

   Prowadzonym przez dzieci i młodzież działaniom ratowniczym przyglądał się szef obrony cywilnej gminy Tymbark – wójt Paweł Ptaszek. Wszyscy młodzi ratownicy w nagrodę otrzymali soczki ufundowane przez firmę Tymbark MWS.

 

    

 

Straż Graniczna szkoli Strzelców

 

   W dniu 29 stycznia 2019 roku w Tymbarku funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu przeprowadzili dla młodzieży z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku pierwsze w tym roku zajęcia szkoleniowe w których udział wzięło ponad 30 strzelców.

   Zasady poruszania się w budynkach, przeszukiwanie pomieszczeń to jedne z tematów ćwiczeń praktycznych zorganizowanych w budynku Internatu Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

   W zajęciach udział wzięli Strzelcy będący uczniami klas mundurowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN oraz tymbarskie Orlęta ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

   Zajęcia  prowadzone  pod okiem instruktorów Wydziału Zabezpieczenia Działań KaOSG w Nowym Sączu cieszą się dużym zainteresowaniem  młodzieży strzeleckiej. Realizacja tego przedsięwzięcia szkoleniowego w jednostce tymbarskiego Strzelca była możliwa dzięki pomocy Komendanta KaOSG płk. SG Stanisława Laciugi  oraz por. SG Jacka Lutego , którym młodzież składa serdeczne podziękowania.

 

    

   

 

Nadanie Bibliotece Publicznej Gminy Tymbark imienia kapitana Tadeusza Paolone

 

Z inicjatywy tymbarskiego Strzelca Radzie Gminy Tymbark przedłożono projekt uchwały w sprawie nadania Bibliotece Publicznej Gminy Tymbark imienia bohaterskiego żołnierza z Piekiełka kpt. Tadeusza Paolone. Opracowanie Pana Stanisława Wcisło do doskonały scenariusz na realizację filmu o tym wspaniałym żołnierzu , patriocie kochającym Boga i bliźnich.

St. insp. ZS Robert Nowak

 

 

 

Link do artykułu: http://www.lsho-jabloniec1914.pl/aktualnosci;kapitan-tadeusz-paolone-patron-tymbarskich-strzelcow,215.html

 

 

 

 

 

 

Robert Nowak

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem