JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 10-03-2020 23:41:13,
odsłon: 54
PL
W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II
Na zaproszenie Pani Urszuli Własiuk prezesa Fundacji „Szlaki Papieskie” (z siedzibą w Krakowie) tymbarscy Strzelcy uczestniczyli w spotkaniu z Metropolitą Krakowskim, które miało miejsce w Kurii Krakowskiej przy ul. Franciszkańskiej 3.

   W bieżącym roku to spotkanie było szczególne bo  poświęcone 100 rocznicy urodzin śp. Jana Pawła II, Papieża, Wielkiego Polaka oraz stuleciu Bitwy Warszawskiej. 

W spotkaniu tymbarskimi Strzelcami dowodziła sekcyjna ZS Paulina Rozwadowska, dowódca II drużyny, uczennica klasy wojskowej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Spotkanie rozpoczęło się na dziedzińcu Kurii  od złożenia kwiatów przed pomnikiem świętego Jana Pawła  II, przy wspólnym odśpiewaniem BARKI. Strzelcy wystawili  wartę honorową i zapalili znicz.

Najważniejszym punktem spotkania była koncelebrowana Msza Święta w intencji Fundacji „Szlaki Papieskie”, której w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przewodniczył Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

   Po uroczystej Mszy w Sali Królewskiej gdzie mieści się  „Okno Papieskie „ wszyscy zgromadzeni spotkali się z Metropolitą Krakowskim, a po tym spotkaniu w bazylice ojców Franciszkanów  organizatorzy przygotowali wspólny posiłek gdzie można było skosztować chleba z pysznym domowym smalcem, wspaniałych ciast oraz oczywiście okolicznościowego tortu z okazji setnej rocznicy urodzin Patrona Fundacji śp. Jana Pawła II. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnych obwarzanków krakowskich. Dla tymbarskich Strzelców było to bardzo ważna duchowe spotkanie i pamięć o Wielkim Rodaku Ojcu Świętym Janie Pawle II oraz żołnierzach poległych w Bitwie Warszawskiej w roku 1920.

 

 

 

st. insp. ZS Robert Nowak

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem