JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 22-10-2019 20:44:17,
odsłon: 80
PL
Straż Graniczna szkoli tymbarskiego Strzelca

   Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań - Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu po intensywnej rozgrzewce w masywie góry Zęzów – podczas której nie zabrakło podstawowych ćwiczeń, które są stosowane w formacjach mundurowych takich jak „żołnierskie pompki” przystąpili do szkolenia naszych strzelców z taktyki czarnej – mówi st. chor. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego w Jednostce Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec„ OSW w Tymbarku.

   Na początek ćwiczono elementy poruszania się z bronią, zwroty, składanie się do strzału. W dalszej części funkcjonariusze omówili szczegółowo sposoby wejścia do budynków, zaprezentowali sposoby wchodzenia do pomieszczeń przy zamkniętych, otwartych drzwiach oraz wyważania drzwi taranem. W trzech grupach strzelcy pod surowym okiem funkcjonariuszy ćwiczyli wykonywanie zadań przydzielonych poszczególnym osobom wykorzystując do tego celu atrapy broni oraz broń ćwiczebną.

Ćwiczenia tego rodzaju wymagają wielu godzin żmudnego treningu - podkreślają funkcjonariusze.

Na zakończenie zaprezentowano wyposażenie apteczki pierwszej pomocy przedmedycznej i podsumowano zajęcia – kończy Stanisław Opach.

 

 

 

Robert Nowak

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem