JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 06-02-2019 15:23:29,
odsłon: 255
PL
Spotkania z weteranami
W czterech placówkach oświatowych na terenie powiatu limanowskiego, odbędą się spotkania w weteranami działań w Libanie, na Wzgórzach Golan, na Bałkanach / Bośnia, Kosowo , Macedonia / , Iraku i Afganistanie.

   Prelegentami są żołnierze zawodowi i policjanci oraz pracownicy cywilni MON pełniący służbę poza granicami państwa. To przedsięwzięcie realizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu, wpisane w resortową działalność Ministerstwa Obrony Narodowej „Służymy Niepodległej w 100 lecie odzyskania Niepodległości„

 

   Realizowany program przybliża działalność i specyfikę misji oraz podkreśla wkład RP w kształtowaniu działań pokojowych na świecie – mówi koordynator ze strony MOM i uczestnik spotkań ks. ppłk. Władysław Jasica.

 

   Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda.

 

   Inicjatorem akcji jest  chor. ZS Janusz Golonka , dowódca JS nr 3303 Limanowa OSW, koordynatorami: st. insp. ZS Robert Nowak, dowódca JS nr 2007 Tymbark OSW, insp. ZS Stanisław Dębski, dowódca JS nr 2402  Limanowa i por. ZS Bogdan Schmidt, dowódca JS nr 2404 Mszana Dolna. Gospodarzami spotkań są dyrektorzy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  im. Jana Pawła II w Limanowej, Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej i Zespołu Szkół Techniczno –Informatycznych w Mszanie Dolnej.

 

   Spotkania odbyły się już w ZSTiO w Limanowej i ZS im. KEN w Tymbarku.

 

   Wielu z uczniów tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN oraz szkół średnich powiatu limanowskiego  zastanawia się nad znalezieniem miejsca dla siebie w dorosłym życiu. Jedną z możliwych alternatyw jest droga zawodowego żołnierza Wojska Polskiego oraz służba w innych formacjach mundurowych / Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna /. W tym właśnie kontekście służby dla pokoju na świecie  młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała  zaproszonych gości.

 

                                                                    

Robert Nowak

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem