JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 13-03-2019 12:58:34,
odsłon: 395
PL
Pamięci mgr Stanisława Mariana Czernka
R.I.P.

Gdyby miłość mogła uzdrawiać,

a łzy wskrzeszać,

byłbyś z nami...

 

   Z głębokim żalem zawiadamiam, że   w dniu 11 marca 2019 roku przeżywszy 62 lata odszedł do domu Ojca mgr Stanisław Marian Czernek nauczyciel języka niemieckiego. Wychowawca wielu pokoleń nauczycieli języka niemieckiego przede wszystkim w województwie małopolskim. Ukończył z wyróżnieniem Filologię Germańską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Potem studia podyplomowe w Niemczech oraz wiele kursów i certyfikatów podnoszących jego kwalifikacje w Polsce i w Niemczech. Przez wiele lat pracował w szkołach średnich w Nowym Sączu, w tym przez dziesięć lat w Technikum Samochodowym w Nowym Sączu. 
Od 1992 roku pracował jako wykładowca języka niemieckiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Nowym Sączu, a potem po powstaniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej do roku 2014 pracował w Instytucie Języka Niemieckiego. Ostatnio pracował w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej. Był lubiany i szanowany przez młodzież i współpracowników. Wychował wiele pokoleń młodzieży, olimpijczyków, którzy kwalifikowali się do ostatnich etapów konkursu, kilkudziesięciu uczniów ukończyło germanistykę, a kilku stopień doktora. Prowadził wiele kursów, w tym dla nauczycieli, pracował w komisjach egzaminacyjnych w Kuratorium Oświaty, współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Wielokrotnie był tłumaczem delegacji niemieckojęzycznych w nowosądeckim ratuszu, w Limanowej i w Tymbarku oraz ODN, WOM i Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu. Pracował przy opracowaniu podręcznika dla technikum.

   Za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany przez swoich przełożonych. Został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem 750-lecia Nowego Sącza, Nagrodą II stopnia Ministra Edukacji Narodowej oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Od swoich studentów otrzymał liczne nominacje na tytuł Belfra Instytutu Języków Obcych i zdobył statuetkę Najlepszego Belfra Instytutu Języków Obcych.

   Pasjonował się przede wszystkim językiem niemieckim i nauczaniem, ale jego pasją była piłka nożna, gra w tenisa stołowego oraz gra na instrumentach klawiszowych, przede wszystkim na akordeonie.

 

 

                                                                                         Maria Dąbrowska-Czernek

 

 

Na Spotkaniu Kolędowym Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 - 31 stycznia 2018 roku

 

Pożegnanie odbędzie się w dniu 16 marca 2019 roku.

Różaniec w kaplicy na cmentarzu komunalnym o godz. 12.30

Wyprowadzenie ciała o godz. 13.00

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej
w Limanowej o godz. 13.30, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na wieczny spoczynek na cmentarz komunalny w Limanowej.

Różaniec w kaplicy cmentarnej w piątek o godz. 18.00

 

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem