JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 12-02-2020 10:12:20,
odsłon: 87
PL
Obóz szkoleniowy Katowice 2020

Uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku w dniach od 20 do 24 stycznia br. odbyli specjalistyczne szkolenie w Katowicach.W pierwszym dniu na terenie Szkoły Policji w Katowicach,  uczestniczyli w zajęciach z zakresu ruchu drogowego, kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia,  przeprowadzania interwencji policyjnych , jak również  wyszkolenia strzeleckiego. Kolejne dni  obozu to zajęcia z zakresu  taktyk i technik interwencji, środków przymusu bezpośredniego, warunków ich użycia, ćwiczenia z samoobrony i  wyszkolenia strzeleckiego, połączone z użyciem trenażera strzeleckiego. Nie zabrakło także szkoleń ze sztuk walki jak wykonywanie ciosów i kopnięć, oraz  uderzeń łokciami, obrona przed napastnikiem, dźwignie, rzuty, obezwładnianie, użycie kajdanek,  tonfy. Były elementy Judo jak pady i przewroty, wykonywanie rzutów i podcięć w samoobronie, walki w parterze i Krav maga czyli obrona przed niebezpiecznymi narzędziami- nożem, pałką, bronią palną.

Uczniowie uczestniczyli także w  innych  specjalistycznych zajęciach, które miały na celu przybliżenie problematyki związanej z doborem i służbą w Policji.

 

   W czasie trwania obozu przewidziano także  inne atrakcje  w tym zwiedzanie Wadowic, Pszczyny i Katowic, jak również wieczorne  seanse kinowe.

                                                                                                                                                                         st. insp. ZS Robert Nowak

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem