JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 30-07-2020 00:18:15,
odsłon: 198
PL
Konsul Generalny Węgier Pani prof. dr hab. Adrienne Körmendy w Limanowej
Limanowa, 27 lipca 2020 roku.

   W poniedziałek, 27 lipca br., w godzinach popołudniowych, zawitała do Limanowej Pani prof. dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Węgier w Krakowie. Dostojnego Gościa, Przyjaciela Miasta Limanowa, przyjął w magistracie Burmistrz mgr inż. Władysław Bieda. W spotkaniu uczestniczyli także: Zastępca Burmistrza mgr Wacław Zoń, Wiceprzewodniczący Rady Miasta mgr Leszek Woźniak oraz Prezes Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Jabłoniec 1914 mgr inż. Marek Sukiennik. Wizyta miała charakter pożegnalny, jako że z dniem 15 sierpnia br. Pani Konsul kończy misję dyplomatyczną w Krakowie. Burmistrz podziękował Pani Konsul za wieloletnią współpracę, także za pomoc przy organizacji obchodów 100. rocznicy Bitwy Limanowskiej (wielka promocja dla miasta) i przy dwuetapowym remoncie jabłonieckiej nekropolii.

   Z kolei prezes Stowarzyszenia Jabłoniec 1914 złożył serdeczne podziękowania za wsparcie działań i inicjatyw Stowarzyszenia na niwie pielęgnowania przyjaźni polsko-węgierskiej (zapis statutowy). Gwoli przypomnienia, Pani Konsul gościła na wielu uroczystościach organizowanych przez Stowarzyszenie, a to: na Niepodległościowym Złazie Turystów na Jabłońcu, na lipcowej jabłonieckiej Eucharystii, na grudniowych rocznicowych obchodach Bitwy Limanowskiej, przy goszczeniu na Jabłońcu węgierskich pielgrzymek, a także odsłaniała pomnik Komendanta Józefa Piłsudskiego na Małym Rynku.

   Pani Konsul Adrienne Körmendy zadeklarowała, że sercem pozostanie zawsze z Limanową.

 

 

Źródło fotografii: Wydział Promocji Urzędu Miasta Limanowa

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem