JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 24-09-2019 18:28:57,
odsłon: 130
PL
Ćwiczenia obrony cywilnej w Tymbarku
W dziewięciu placówkach oświatowych na terenie gminy Tymbark w dniu 24 września 2019 r. w ramach realizacji zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego przeprowadzono próbne ewakuacje uczniów i przedszkolaków.

W ewakuacjach udział również wzięli wychowawcy i personel poszczególnych szkół i przedszkoli. Łączna liczba ewakuowanych osób wynosiła ponad 1120 osób. Czas trwania ewakuacji wynosił od 2 do 3 minut.

   Przebieg próbnych ewakuacji oceniali: asp. Sylwester Sienkiewicz  z Komisariatu Policji w Tymbarku, komendant oddziału  gminnego straży pożarnych druh Zbigniew Kaptur, druh Marcin Mrózek z OSP Tymbark  oraz inspektor ds. obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego Urzędu Gminy w Tymbarku Robert Nowak.

Akcjami w placówkach oświatowych kierowali osobiście dyrektorzy tych placówek.

    Przedstawiciele Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omówili  zasady postępowania w przypadku pożaru i innych nadzwyczajnych zagrożeń w tym czadu. Bardzo wysoko oceniono przebieg ewakuacji we wszystkich placówkach oświatowych w tym zaangażowanie dzieci oraz  młodzieży. Świadczy to o przywiązywaniu dużej uwagi do problematyki bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego przez dyrekcję wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy Tymbark. Na szczególne wyróżnienie  zasługują dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku i najmłodsze przedszkolaki.

 

- tego typu ćwiczenia z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego realizowane są w gminie Tymbark każdego roku we wszystkich placówkach oświatowych – mówi druh Zbigniew Kaptur, komendant oddziału gminnego ZOSP RP w Tymbarku.

   Młodzież z powagą, zrozumieniem i dużym zaangażowaniem podchodzi do próbnych ewakuacji. Wszyscy uczestnicy tego typu ćwiczeń zdają sobie sprawę, że opanowanie przyjętych procedur spowoduje w przypadku zagrożenia minimalizację strat , sprawne opuszczenie pomieszczeń oraz prawidłowy przebieg akcji ratowniczej  – kończy druh Zbigniew Kaptur.

 

 

 

Robert Nowak

 

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem