JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 27-04-2020 23:46:24,
odsłon: 182
PL
Budapeszt czeka na gości z Polski

 

 

Któż z nas nie pamięta tętniącego życiem Budapesztu! Nawet ci, którzy jeszcze tam nie dotarli, widzieli zapewne filmy i zdjęcia promujące stolicę Węgier. To magiczne miasto przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem oraz urokiem. Liczne zabytki, zdobione fasady kamienic, urzekająca sceneria Starego Miasta. Rozrywka, kultura, sztuka, wino, zewsząd dobiegająca muzyka, taniec i śpiew, nadzwyczajna atmosfera... To wszystko nagle zatrzymało się w czasie, pozostawiając opustoszały krajobraz. Puste wzgórze Zamkowe, bezludna Baszta Rybacka, wymarły Plac Bohaterów... Wszystkie te miejsca z nadzieją oczekują przebudzenia, powrotu turystów i przywrócenia dawnej energii.                                                                                                                                                                    

Budapeszt zaczeka! – to przesłanie Budapeszteńskiego Centrum Festiwalowego i Turystycznego, kierowane zarówno do mieszkańców miasta, jak i wszystkich turystów, zmuszonych obecnie do pozostania w domach. Kampania zwraca uwagę na to, że tę niepowtarzalną atmosferę jesteśmy w stanie przywrócić jednej z piękniejszych stolic Europy, która cierpliwie zaczeka na renesans kultury i turystyki.  

 

Dwa tygodnie temu Samorząd Stołeczny Miasta Budapesztu zapoczątkował z nami kampanię #Light4U!, przedstawiającą oświetlone puste okna hotelowe na znak, że Budapeszt czeka na gości. Obecnie, wraz z artystami występującymi w opustoszałym mieście, chcemy znów zapewnić wszystkich, że czekamy na Wasz powrót, bo to przecież Wy pomagacie nam uczynić miasto uroczym i wyjątkowym.  

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego wyreżyserowanego przez Zoltána Végh Vozó,  w którym muzyka i taniec przeplatają się z krajobrazem tego pięknego, niestety obecnie wymarłego, miasta. Film powstał przy udziale choreografa Jánosa Feledi i wybitnego cymbalisty Miklósa Lukácsa, w nadziei, że zagrożenie, w obliczu którego stanął cały świat, minie wkrótce, pozwalając wszystkim na opuszczenie domów, przywracając im radość i energię oraz chęć powrotu do stolicy naszych Bratanków.

 

 

Z poważaniem:

 

Zespół Budapeszteńskiego Centrum Festiwali i Turystyki

 

Linki do filmu:

https://www.facebook.com/watch/?v=523613571661757  

https://www.youtube.com/watch?v=W8IDxVQChJU

https://www.budapestinfo.hu/pl/top-widoki

https://pixabay.com/hu/images/search/budapest/

 Źródło: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie

 

 
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem