JABŁONIEC 1914
Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej
Aktualności
dodano: 07-04-2019 15:50:02,
odsłon: 74
PL
Sukces Józefa Gizy
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

   Józef Giza, uczeń III klasy Gimnazjum w Tymbarku, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Tymbark, zajął drugie miejsce w eliminacjach powiatowych do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej pod hasłem „ Młodzież Zapobiega Pożarom „ które odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej w dniu 5 kwietnia 2019 roku. Organizatorem turnieju był zarząd oddziału powiatowego ZOSP RP w Limanowej a współorganizatorami Komenda Powiatowa PSP w Limanowej i Starostwo Powiatowe w Limanowej.

 

    Pod koniec kwietnia druh Józef będzie reprezentował powiat limanowski w eliminacjach szczebla wojewódzkiego, które zaplanowano w Wieliczce.

   Z bardzo dobrej strony w turnieju zaprezentowali się pozostali reprezentanci Gminy Tymbark: Anna Rusnak SP Piekiełko, Błażej Sikoń SP Piekiełko, .Emilia Rząsa Gimnazjum Piekiełko, Mateusz Sulir ZS im. KEN. Do ścisłego finału zabrakło im dosłownie paru punktów a Błażejowi tylko jednego punktu.

   Józefowi Gizie składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w etapie  wojewódzkim turnieju, a pozostałym młodym pożarnikom dziękujemy za bardzo dobre przygotowanie się do turnieju i życzymy również sukcesów w kolejnych edycjach tak bardzo ważnego i trudnego konkursu z zakresu wiedzy pożarniczej w tym ratownictwa, ekologii, techniki pożarniczej.

   Szczególne podziękowania kierujemy dla opiekunów młodzieży, którzy przygotowywali ich do turnieju Pani Aleksandrze Dudzie z NSP w Piekiełku, Zbigniewowi Florkowi ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Jozefowi Banachowi z Zespołu Szkół im. KEN oraz druhowi Zbigniewowi Kapturowi, komendantowi gminnemu ZOSP RP w Tymbarku.

 

 

Robert Nowak

Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914
Adres: ul. T.Kościuszki 6, 34-600 Limanowa
KRS: 0000485295
NIP: 7372203252
REGON: 122988528
Partnerzy:
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne technologie. Korzystając z witryny wyrazasz zgodę na ich używanie.Dowiedz się więcejRozumiem